צוות חינוכי

 
 

הרב הרצל הפטר, מיסד וראש בית מדרש

למד שנים רבות בישיבת הר עציון והוסמך לרבנות על ידי הרב אהרון ליכטנשטיין זצ”ל. בוגר ישיבה אוניברסיטה שם  למד אצל הרב יוסף דוב סולוביצ’יק זצ”ל. הרב הפטר לימד בכולל ע”ש גרוס של ישיבה אוניברסיטה בירושלים וכיהן כראש תוכנית מתמידות ברוריה במדרשת לינדנבאום. פרסם מאמרים  הקשורים למפגש בין מודרניות למחשבה חסידית.

הרב דוד ביגמן

עומד בראש ישיבת מעלה גלבוע. הוא ממייסדי מדרשת עין הנציב ומראשי ישיבת הקיבוץ הדתי עין צורים לשעבר. הוא פיתח את שיטת הרבדים, שיטה ייחודית ללימוד גמרא, המאמינה כי יש לשלב שיטות לימוד מחקריות ואקדמיות בשיטות הלימוד הישיבתיות הקלאסיות.

ד”ר שמואל ויגודה

פעיל בתחום של חינוך יהודי בגולה (ר”ם וחבר צוות הקמה בישיבת ‘עץ חיים’ בפריס; מנהל במשך חמש שנים של בית הספר “היברו-אקדמי” במונטריאול, קנדה). הצטרף ב 1992 כחוקר בכיר במכון מנדל. בתקופה זו שקד בין השאר על הקמת תוכניות להכשרת כוח אדם בכיר עבור הקהילה החינוכית החרדית בצפון אמריקה במסגרת ארגון “תורה ומסורה”. בשנת 1995 התבקש על ידי הרב א. ליכטנשטיין לעמוד בראש “מכללת יעקב הרצוג” ליד ישיבת הר-עציון באלון-שבות וניהל את המכללה עד שנת 2006. בתקופה זו יזם בין השאר את הקמת “בית המדרש הגבוה לנשים” במגדל עוז ואת תוכנית ההכשרה להוראה בבית מדרש זה. בנוסף, בין השנים  2003- 2013 היה עמית מחקר במכון ון-ליר בירושלים ומנהל אקדמי של התוכניות ‘דעת חברה ורוח’ ו ‘אפיקי דעת’ במכון. בשנת 2006 פרש מראשות המכללה ומאז משמש בה כראש החוג למחשבת ישראל. בעל תואר דוקטור (בציון מעולה) במחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית בירושלים. לימד במשך מספר שנים בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, ובשנים האחרונות מורה בתכנית ‘שלוחי ציבור’ לשילוב סטודנטים חרדיים באוניברסיטה העברית. ערך מספר ספרים ופרסם מאמרים רבים בפילוסופיה ובהגות יהודית בת זמננו ושוקד על ספרו הראשון על הפילוסופיה היהודית של עמנואל לוינס.

יעקב עזריאל

נולד בניו-יורק ועלה לארץ לאחר קבלת תואר ראשון בספרות אנגלית מברוקלין קולג (בהצטיינות)  בגיל 21. בארץ הוא למד בישיבת מרכז הרב במשך שנתיים ומאוחר יותר קיבל תואר שני ביהדות, ב2004 הוא קיבל תואר דוקטור ( הנושא היה סיפורי רבי נחמן מברסלב). כעת הוא מרצה במכללת הרצוג, ובעבר הוא לימד באוניברסיטת בר-אילן ובאוניברסיטה העברית, וכן בישיבות תיכוניות. יעקב נשוי ויש לו שבעה ילדים .הוא פירסם ארבעה ספרי שירה באנגלית ,באורך מלא, כאשר כל אחד עוסק באחד מחמשת חומשי התורה.  בנוסף לכך הוא פורסמו מעל מאתיים וחמישים שירים שלו בירחונים וביטאונים שונים בארה”ב, באנגליה ובישראל.  שיריו זכו בשמונה עשר פרסים בתחרויות שירה בינלאומיות.  ולבסוף יעקב זכה פעמיים במילגות של “קרן הזיכרון לתרבות יהודית” בזכות שירתו

תמר רוס

פרופסור לפילוסופיה באוניברסיטת בר אילן. היא פמיניסטית דתית, ומרבה לעסוק בנושא זה גם במחקריה. בשנת 2013 היא נבחרה להדליק משואה בטקס המרכזי של יום העצמאות  ה-65 למדינת ישראל. לשלושת תאריה האקדמיים למדה באוניברסיטה העברית בירושלים.