בית מדרש הראל: תכנית לימודים חדשה ויחודית

 
 

 Har'el Logo01

בית מדרש הראל:  תכנית לימודים חדשה ויחודית

לגברים ונשים כאחד עם אפשרות לקבלת הסמכה לרבנות

לימוד בית מדרשי מעמיק, יסודי ובוגר מתוך הכרה והבנה של המציאות המתחדשת במאה ה-21.

Herzl for webinar

הרב הרצל הפטר, ראש בית המדרש: “בעידן הפוסטמודרני כשסמכות תמיד חשודה, אין די בביסוס המחויבות הדתית של האדם על ציות לבדו. בית המדרש הראל מטפח תחושה של אוטונומיה יחד עם מחויבות עמוקה והערכה כלפי המסורת שלנו.”

הרב הפטר בוגר ישיבה אוניברסיטה שם  למד אצל הרב יוסף דוב סולוביצ’יק זצ”ל. הוא הוסמך לרבנות בישיבת הר עציון על ידי הרב אהרון ליכטנשטיין זצ”ל. הרב הפטר לימד בתוכנית הסמיכה של ישיבת המבתר, בכולל גרוס של ישיבה אוניברסיטה וכיהן כראש תוכנית מתמידות ברוריה במדרשת לינדנבאום. בשנים האחרונות היה עמית מחקר במכון שלום הרטמן בירושלים. הוא פרסם מאמרים רבים הקשורים למפגש בין מודרניות למחשבה חסידית.

תכנית הלימודים מקנה הבנה של עקרונות היסוד של ההלכה יחד עם עיסוק בסוגיות מטה-הלכתיות, רוחניות ופילוסופיות. הלימוד מבקש לכוון את העוסקים בו להיות שותפים דינמיים בתפקידי רבנות, חינוך ובחברה בכללה.

                        הלימוד יכלול עיסוק בשני תחומים

     הלכות שבת:אבות המלאכות, סוגיות היסוד של הלכות שבת כגון פיקוח נפש, מלאכת מחשבת ותופעת אבות ותולדות

תאולוגיה של ההלכה בכלל ושל הלכות שבת בפרט על פי מקורות בחז”ל, תורת הנסתר והחסידות

מי ומי הלומדים ? קבוצה של גברים ונשים  מתחומי עיסוק מגוונים ומגילאים שונים. התשוקה ללימוד תורה והמחויבות להשפיע על הקהילה הם המניע המרכזי של הלימוד. מטרתה של תוכנית חדשה זו היא להצמיח מנהיגים יהודיים בעלי תחושה בריאה של אוטונומיה בחייהם היהודיים במקביל למחויבות ויראה כלפי המסורת שלנו.

.קיימת אפשרות להגיע להסמכה לרבנות. התכנית להסמכה היא על בסיס אישי

שכ”ל שנתי:3000 ש”ח  

לפרטים והרשמה– הרב הרצל הפטר

herzl.hefter@gmail.com